خبرهای کشاورزی

از سولفات مس چه استفاده هایی میشود کرد؟

کود شیمیایی سولفات مس

سولفات مس یکی از مواد شیمیایی حساس ، مهم و کاربردی است که جایگاه خود را در صنایع مختلف باز کرده است


سولفات مس و نحوه استفاده

کاربردهای آن می تواند:

1) مس برای تکمیل روند ایجاد پیوندهای آلی و ترکیبات مورد استفاده قرار می گیرد. فرم بی آب این ترکیب به عنوان یک کاتالیزور در فرآیند تولید ترکیبات آلی استفاده می شود.

2) سولفات مس به طور گسترده در تولید آتش بازی ها مورد استفاده قرار می گیرد که یکی از آنها تولید رنگ سبز روی آتش است.

3) در کشاورزی از این ماده برای از بین بردن علفهای هرز و تولید قارچ کش ها و سموم دفع آفات استفاده می شود. به عنوان مثال ، قارچ انگور را می توان با کمک مس سولفات و ترکیب حاصل از آن درمان کرد.

4) استفاده از سولفات مس در تصفیه و تصفیه آب از موجودات آبزی و جلبک ها است. به همین دلیل استفاده از سولفات مس در آکواریوم ها نیز رایج است و باعث از بین رفتن انگل ها و تصفیه آب می شود.

مصرف سولفات مس برای بدن

مس سولفات نه تنها یک عامل ضد قارچ در کشاورزی است بلکه یک ضد عفونی کننده و ضد عفونی کننده قوی است که برای عفونت های قارچی در انسان مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین از این گیاه برای سبز پاریس برای از بین بردن پشه های لارو که باعث ایجاد مالاریا می شوند استفاده می شود. و برای کاهش رشد جلبکها بخصوص در استخرها و مخازن آب استفاده می شود.

در گذشته ، مس سولفات یک مکمل رژیم غذایی محسوب می شد و مورد استفاده قرار می گرفت. اما امروزه از آن استفاده نمی شود ، اما این مخلوط کریستالی غیر ارگانیک است که در شیمی درمانی سازمان بهداشت جهانی برای پادتن مسمومیت فسفر برای کمک به تسکین درد دندان مورد استفاده قرار می گیرد.

ممکن است برخی از افراد نسبت به مس آلرژی پوستی داشته باشند. سولفات مس تأثیر فوق العاده ای بر روی چشم ها می گذارد و باعث صدمات زیادی به چشم می شود. استنشاق این ترکیب باعث تحریک تنفس می شود. مس سولفات نباید استفاده شود زیرا می تواند باعث اسهال و استفراغ شود.

موقع مصرف سولفات مس

برای رفع کمبود عنصر از کودهای سولفات مس محلول در آب یا سمپاشی خاک استفاده شد. بهتر است در ابتدای بهار از این ترکیب به میزان ششصد تا هزار گرم در هر هزار لیتر آب استفاده شود. غلظت بالای عنصر مس گیاهان را مسموم می کند ، و میوه ها می شکنند و سیاه می شوند و لکه های قهوه ای روی برگ ها ظاهر می شوند.

مخلوطی از سولفات مس و کربنات آمونیوم برای استروژن سازی خاک و برای کشت گل و گیاهان زینتی استفاده می شود تا از جوانی گیاهان جوان جلوگیری شود. از آن برای تهیه مخلوط بوردو با کود استفاده می شود ، که برای درمان برگ و بذر و همچنین برای درمان بیماری های قارچی روی انگور ، هندوانه و آجیل استفاده می شود.

+ نوشته شده در 1399/3/13ساعت 4:14 توسط پالایش کود | | تعداد بازدید : 35