خبرهای کشاورزی

سولفات روی چه تاثیری در گیاه دارد

روی چه تاثیری بر بدن میگذارد

روی یکی از عناصر مهم و اساسی در زندگی حیوانات و انسان ها است که برای حیات و بقا ضروری است. کاهش روی در حیوانات منجر به افزایش وزن خواهد شد. روی در انسولین و آنزیمی مانند سوپر اکسید وجود دارد. به گفته بسیاری از منابع ، مصرف سولفات روی قرص می تواند ایمنی بدن را در برابر سرماخوردگی و آنفولانزا افزایش دهد.

روی یک ماده معدنی ضروری است که پس از آهن فراوان ترین در بدن انسان است. روی بیشتر در عضلات انسان جمع می شود ، اما در گلبول های سفید و قرمز ، استخوان ها ، کلیه ها ، کبد و لوزالمعده نیز وجود دارد. غده پروستات در مردان بیشترین میزان روی را دارد. در برخی از مطالعات نشان داده شده است که مؤثرترین قرص روی برای جلوگیری و کاهش علائم سرماخوردگی استفاده شده است.

آیا روی برای موها خوب است

ویتامین های مختلف تأثیر زیادی در رشد مو دارند. ویتامین هایی مانند ویتامین A ، ویتامین B ، ویتامین C ، ویتامین D ، ویتامین E یا عناصر مهمی مانند آهن و روی در رشد و ترمیم مو نقش مهمی دارند. روی باعث می شود غدد چربی در کنار فولیکول های مو وظیفه خود را به درستی انجام دهند. بنابراین یکی از دلایل ریزش مو کمبود روی در بدن است. محققان نشان داده اند که قرص سولفات روی به دلیل کمبود روی از ریزش مو جلوگیری می کند. البته آزمایش های مکرر در مورد استفاده از روی برای مو نشان می دهد که روی باعث کاهش ریزش مو می شود. روش دیگر ، در هنگام استفاده از قرص های روی برای مو ، حتما با یک متخصص مشورت کنید.


ویژگی های سولفات روی

روی در مقادیر بسیار اندک و برای رشد گیاه لازم است تا فعالیت فیزیولوژیکی به گیاه بدهد و این فعالیت ها در فرآیندهای سنتز پروتئین ، فتوسنتز و تشکیل قند ، رشد و باروری و مقاومت در برابر بیماری نقش بسیار مهمی دارند. هنگامی که کمبود روی رخ می دهد ، این فعالیت های فیزیولوژیکی ضعیف شده و سلامتی ، رشد و باروری گیاهان مختل می شود و این باعث کاهش عملکرد و کیفیت گیاهان می شود.

ZnSO4 با فرمول شیمیایی ZnSO4 یک ترکیب شیمیایی معدنی و معدنی است که به طور گسترده در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد ، که به عنوان کود شیمیایی در صنعت کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد و باعث افزایش جذب روی در گیاهان می شود ، همچنین از آن به عنوان مکمل غذایی استفاده می شود. در دام و حیوانات اهلی و همچنین در صنایع نساجی و چرم بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

به راحتی در آب قابل حل است و فرم بلورین دارد. این ماده در سلامتی بدن انسان و حیوان و رشد زیاد گیاهان ، درختان و محصولات کشاورزی بر سولفات معدنی تأثیر بسیار زیادی دارد. برای تزریق سولفات روی به محصولات زراعی ، گیاهان و درختان ، محلول آبی این ماده در ریشه های گیاه ریخته می شود یا به کمک اسپری هایی که بر روی شاخ و برگ گیاهان و درختان بارور می شود ، بارور می شود.

از بین ریز مغذی های مهم ، روی فواید زیادی دارد ، تشخیص کاهش این ماده در محصولات کشاورزی بسیار آسان است. تجزیه و تحلیل خاک و برگ معمولاً از نظر احتمال کاهش نتایج بسیار خوب و دقیقی به دست می دهد و در صورت کاهش و یا گیاهان در معرض کاهش میزان روی ، روش های بسیاری برای بهبود سریع شرایط کاهش وجود دارد.

حلالیت روی بسیار وابسته به pH خاک است. سولفات منیزیم میزان دسترسی و جذب روی توسط ریشه های گیاه را افزایش می دهد. خاک که باعث کاهش عمر روی می شود ، روی گیاهان و درختان تأثیر می گذارد. ذرت ، گندم ، برنج ، سویا ، نخود ، مرکبات و انگور نسبت به کاهش روی بسیار حساس هستند. درختان مرکبات در جنوب و شمال ایران نسبت به سایر درختان میوه مانند سیب ، گلابی و هلو نسبت به کاهش روی شکننده و حساس تر هستند. برخی از محصولاتی که در برابر کاهش روی مقاوم هستند عبارتند از: هویج ، سبزیجات تابستانی ، سبزیجات ، جو و گندم.

روی از ریشه ها به شاخه ها ، برگ ها و میوه های گیاهان به وسیله عروق چوبی منتقل می شود. حرکت روی از برگهای پیر به برگهای جدید نیز در طول رشد دانه رخ می دهد. علائم کمبود روی در گیاهانی که میزان نیتروژن کم دارند بیشتر دیده می شود


فقر روی در درختان

کاهش سطح روی به صورت رشد متناوب ، کوچک شدن برگ و کوتاه شدن بین گره ها و کمبود فضای سبز بین رگهای برگ رخ می دهد. کمبود روی به دلایل مختلف از جمله استفاده از کودهای فسفات در خاک های کشاورزی و مزارع کشور بیشتر است. بیش از نیمی از اراضی کشاورزی در ایران کاهش مقدار روی دارد و این امر منجر به کاهش شصت درصد محصولات کشاورزی شده است. محصولاتی مانند غلات و درختان میوه (مرکبات ، سیب ، گلابی و هلو) در کاهش روی تأثیر زیادی دارند. دلایل اصلی کمبود روی در خاک های ایران عبارتند از:

* غلظت بالای بی کربنات در آب آبیاری

مصرف بیش از حد کودهای فسفات

* خاکهای قابل اشتعال ، pH بالا

* استفاده نادرست از کودهای حاوی روی

+ نوشته شده در 1399/4/30ساعت 20:21 توسط پالایش کود | | تعداد بازدید : 22

اصلاح خاک با سولفات آمونیوم

کود سولفات آمونیوم و اصلاح خاک

از جمله ویژگیهای کود سولفات آمونیوم ، جابجایی و نگهداری آسان ، افزایش مقاومت درختان و گیاهان در برابر کمبود آب و بهبود شرایط خاک و کاهش خاصیت قلیایی خاک ، داشتن نیتروژن فراوان برای گیاهان و جایگزینی مناسب اوره ، کاهش مصرف انرژی گیاه برای جذب آمونیوم و متابولیسم گیاه ، افزایش رشد برگها و رشد قسمتهای بالای گیاه ، کاهش زردی برگها و غیره باعث شده است این کود بهتر از سایر کودهای نیترات باشد.

سولفات آمونیوم با خاک واکنش مثبت می کند تا یک آمونیاک مثبت ایجاد شود. pH خاک در این واکنش نقش مهمی دارد زیرا در pH بالا آمونیاک یونیزاسیون در خاک افزایش می یابد. همچنین افزایش دما باعث افزایش یونیزه شدن آمونیاک در خاک نیز می شود. بنابراین هنگام استفاده از ضروریات به دمای خاک و pH توجه کنید.

سولفات آمونیوم استفاده های گوناگون


تولید کودهای کشاورزی
مورد استفاده در ساخت کف آتش نشانی
استفاده در تصفیه آب و فاضلاب
خمیر نان در صنعت مواد غذایی
در عملیات آبکاری در رنگرزی پارچه
برای درمان کوکسیدیوز در دامداری و مرغداری
در صنایع چرم و برنزه در عملیات روغن کاری استفاده می شود

خاصیت آفت کش سولفات آمونیوم

متداول ترین کاربرد سولفات آمونیوم در کشاورزی ، کاهش قلیایی خاک است. پس از رهاسازی ، یون های آمونیوم محیط را اسیدی می کنند و pH خاک را کاهش می دهند. از طرف دیگر ، این کاهش pH ، نیتروژن مورد نیاز خاک را تأمین می کند. مشکل اصلی استفاده از این کود کمبود نیتروژن در مقایسه با نیترات آمونیوم است که این امر باعث می شود هزینه های بالایی برای کشاورزان ایجاد شود.

همانطور که گفته شد سولفات آمونیوم می تواند به عنوان راه حلی برای از بین بردن قارچ ها ، علفهای هرز و آفات استفاده شود. همچنین در صنعت چوب به عنوان نگهدارنده چوب مورد استفاده قرار می گیرد.

وجود گوگرد در خاک آن را اصلاح می کند و امروزه کشاورزان توجه زیادی به اضافه کردن مشتقات به خاک دارند. و گوگرد عنصر چهارمین گیاه مغذی پس از نیتروژن ، فسفر و پتاسیم است.

ترکیبات سدیم و پتاسیم باعث شوری و قلیایی خاک می شوند. یونهای سولفات کربناتها و دی کربناتهای موجود در خاک را کاهش داده و سولفات سدیم را در خاک تشکیل می دهند. آنها با آب ترکیب می شوند و به عنوان یک راه حل با شستشو و زهکشی مناسب در دسترس هستند. همچنین به کمک قلیای موجود پتاسیم موجود در خاک. کاهش می یابد

نیتروژن مهمترین منبع انرژی برای رشد گیاهان است و بیشتر در کشاورزی استفاده می شود. این ماده اساسی بیشترین مقدار جو را در جو دارد و بیشترین عنصر مورد استفاده در گیاهان است که با کمک ریشه به صورت یونهای آمونیوم و نیترات جذب می شود و در سنتز و تولید اسیدهای آمینه و پروتئین ها شرکت می کند. .

برای تهیه این ماده از کودهای شیمیایی و الی استفاده می شود. کود سولفات آمونیوم یک مکمل خاک است و حاوی گوگرد و نیتروژن است ، اما مقدار نیتروژن آن بسیار پایین تر از سایر کودهای ازت است و نسبت به سایر کودهای ازت زباله و شسته شدن کمتری دارد. گیاهان نیتروژن را به صورت آمونیوم و نیترات جذب می کنند. با افزودن این ماده به خاک ، با کمک باکتریهای موجود به آمونیوم و نیترات تبدیل می شود.

در ابتدای واکنش ، اسیدیته خاک به شدت افزایش می یابد ، اما با افزودن این کود ، اکثر pH خاک به حالت عادی بر می گردد. بیشترین کاهش PH به دلیل وجود آمونیوم است ، اما سولفات نیز بر PH اثر می گذارد.

تاثیر کود سولفات آمونیوم بر درختان

یکی از دلایل اصلی کشاورزان برای استفاده از سولفات آمونیوم به جای اوره ، وجود نیتروژن آمونیاک است که توسط ریشه های گیاه با انرژی کمتری جذب می شود. همانطور که گفته شد گوگرد موجود در این کود pH را کنترل می کند و شرایط مناسبی را برای جذب سایر ریز مغذی ها مانند روی ، آهن ، مس و منگنز ایجاد می کند. این کود به دلیل کاهش سطح نیتروژن باعث زردی برگها می شود یا زردی برگهای جوان را که به دلیل کمبود گوگرد است از بین می برد و همچنین جایگزین مناسبی برای مرکبات ، انگور و پسته است که به اوره حساس هستند. . این کود نیتروژن تمایل به کندتر جذب آب از کودهای دیگر دارد و باعث کاهش لخته شدن خاک و افزایش ماندگاری در خاک می شود و آب را شسته نمی کند.

در مناطقی که آب سنگین دارند ، مقدار زیادی سدیم و کلسیم و بارش در سر مخازن علف کش وجود ندارد ، وجود این ماده مانع از بروز این امر می شود و باعث افزایش کارآیی علف کش ها می شود. این اسیدیته خاک را کنترل می کند و در آب محلول است. لازم به ذکر است که استفاده از این ماده در خاکهای خنثی باعث از بین رفتن pH و از بین رفتن گیاهان و آسیب پذیری آنها در برابر کنترل آفات می شود.

+ نوشته شده در 1399/4/12ساعت 22:14 توسط پالایش کود | | تعداد بازدید : 11

خواص درمانی ماری جوانا

اگرچه ماری جوانا یک داروی بسیار خطرناک است و سلولهای تغذیه ای را از بین می برد ، اما دارای خواص درمانی نیز هست. البته ، ماری جوانا بر روی افراد مبتلا به بیماری های عصبی شدید مانند پارکینسون تأثیر معجزه آسایی دارد ، اما تنها در صورت داشتن یک فرد سالم از این گیاه استفاده می کند. استفاده از آن باعث آسیب جبران ناپذیری به سیستم عصبی و سلولهای ماده خاکستری در مغز شما می شود. حشیش بسیار شبیه گزنه است و به بیش از دو متر می رسد. از دانه های گیاه برای تهیه روغن های گیاهی و خوراکی و برای تولید صابون استفاده می شود. این گیاه از زمان های بسیار قدیم به عنوان محرک و معالجه مورد استفاده قرار می گرفت و امروزه در کشورهای آمریکایی و اروپایی مورد استفاده قرار می گیرد. در طب سنتی ، این گیاه از گیاهان مقدس نامیده می شود زیرا در معالجه برخی از بیماری ها و درد شدید و افسردگی بسیار مورد استفاده قرار گرفته است.

اثر حشیش می تواند برای سلامتی نیز مفید و مضر باشد. به عنوان مثال ، تحقیقات نشان می دهد که می تواند به رفع برخی از مشکلات پزشکی مانند اسپاسم عضلانی و حالت تهوع کمک کند و می تواند به عنوان داروی سنتی برای درمان نام و روماتیسم مورد استفاده قرار گیرد. اما اثرات سوء آن به مراتب بیشتر خواهد بود.

هنگامی که ماری جوانا به شکل سیگار مصرف می شود ، TCC موجود در آن از طریق ریه ها وارد جریان خون می شود و در بدن پخش می شود و مصرف کننده بلافاصله بعد از مصرف آن متوجه اثرات آن می شود و احساس شادی و آرامش را تجربه می کند. همچنین باعث افزایش درک حسی فرد می شود ، از جمله خندیدن بیش از حد ، رنگ های روشن و غیره. اگر ماری جوانا به صورت خوراکی یا خوراکی مصرف شود ، اثر آن تا یک ساعت به تأخیر می افتد ، زیرا از طریق دستگاه گوارش جذب و توزیع می شود. احساس ناخشنودی و بیقراری رایج است و برخی افراد ترس ، اضطراب و وحشت را گزارش می کنند.

ماریجوانا تصویر

ضررهای ماریجوانا چیست؟

ماری جوانا با نام Cannabis sativa شناخته می شود ضررهای ماری جوانا زیاد است زیرا مغز را هدف قرار می دهد. ساختار جسم T در حشیش بسیار شبیه به آناندامید موجود در مغز انسان است و این شباهت منجر به شناسایی توسط بدن و انتقال به مغز می شود. این ماده که وظیفه کار انتقال دهنده های عصبی را بر عهده دارد ، بر قسمت های مختلفی از مغز تأثیر می گذارد که برای لذت ، تمرکز و تفکر ، ادراک و حافظه کار می کند و به دلیل شباهت آن با آناندامید ها ، عملکرد بدن و روان را مغز مختل می کند. بودن. پس از مصرف ماری جوانا ، دوپامین در بدن آزاد می شود و احساس لذت به دلیل وجود دوپامین باعث می شود افراد به این ماده معتاد نشوند و به مرور زمان به آن اعتیاد پیدا کنند.

TCC ماده اصلی در متابولیسم ذهن آگاهی (روانگردان) در ماری جوانا است. این مواد روی بعضی از گیرنده های مغز می نشینند و باعث اختلالات خلقی ، افسردگی ، ایده خودکشی ، مشکلات حافظه و ناتوانی در یادگیری می شوند. طبیعی می شود. همچنین ممکن است اعتیاد آور باشد. این ترکیب همچنین باعث تحریک اشتها و آرامش می شود و تأثیرات دیگری روی بویایی ، شنوایی و بینایی دارد. همچنین می تواند باعث خستگی شود. در برخی افراد ، ممکن است پرخاشگری را کاهش دهد.

محققان در حال بررسی مزایای احتمالی کانابینوئیدها برای درمان انواع شرایط سلامتی بودند. این موارد شامل بیماری خود ایمنی ، التهاب ، درد ، اختلالات تشنج ، اختلالات روانپزشکی و اختلالات مصرف مواد است.

+ نوشته شده در 1399/3/25ساعت 1:30 توسط پالایش کود | | تعداد بازدید : 14

از سولفات مس چه استفاده هایی میشود کرد؟

کود شیمیایی سولفات مس

سولفات مس یکی از مواد شیمیایی حساس ، مهم و کاربردی است که جایگاه خود را در صنایع مختلف باز کرده است


سولفات مس و نحوه استفاده

کاربردهای آن می تواند:

1) مس برای تکمیل روند ایجاد پیوندهای آلی و ترکیبات مورد استفاده قرار می گیرد. فرم بی آب این ترکیب به عنوان یک کاتالیزور در فرآیند تولید ترکیبات آلی استفاده می شود.

2) سولفات مس به طور گسترده در تولید آتش بازی ها مورد استفاده قرار می گیرد که یکی از آنها تولید رنگ سبز روی آتش است.

3) در کشاورزی از این ماده برای از بین بردن علفهای هرز و تولید قارچ کش ها و سموم دفع آفات استفاده می شود. به عنوان مثال ، قارچ انگور را می توان با کمک مس سولفات و ترکیب حاصل از آن درمان کرد.

4) استفاده از سولفات مس در تصفیه و تصفیه آب از موجودات آبزی و جلبک ها است. به همین دلیل استفاده از سولفات مس در آکواریوم ها نیز رایج است و باعث از بین رفتن انگل ها و تصفیه آب می شود.

مصرف سولفات مس برای بدن

مس سولفات نه تنها یک عامل ضد قارچ در کشاورزی است بلکه یک ضد عفونی کننده و ضد عفونی کننده قوی است که برای عفونت های قارچی در انسان مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین از این گیاه برای سبز پاریس برای از بین بردن پشه های لارو که باعث ایجاد مالاریا می شوند استفاده می شود. و برای کاهش رشد جلبکها بخصوص در استخرها و مخازن آب استفاده می شود.

در گذشته ، مس سولفات یک مکمل رژیم غذایی محسوب می شد و مورد استفاده قرار می گرفت. اما امروزه از آن استفاده نمی شود ، اما این مخلوط کریستالی غیر ارگانیک است که در شیمی درمانی سازمان بهداشت جهانی برای پادتن مسمومیت فسفر برای کمک به تسکین درد دندان مورد استفاده قرار می گیرد.

ممکن است برخی از افراد نسبت به مس آلرژی پوستی داشته باشند. سولفات مس تأثیر فوق العاده ای بر روی چشم ها می گذارد و باعث صدمات زیادی به چشم می شود. استنشاق این ترکیب باعث تحریک تنفس می شود. مس سولفات نباید استفاده شود زیرا می تواند باعث اسهال و استفراغ شود.

موقع مصرف سولفات مس

برای رفع کمبود عنصر از کودهای سولفات مس محلول در آب یا سمپاشی خاک استفاده شد. بهتر است در ابتدای بهار از این ترکیب به میزان ششصد تا هزار گرم در هر هزار لیتر آب استفاده شود. غلظت بالای عنصر مس گیاهان را مسموم می کند ، و میوه ها می شکنند و سیاه می شوند و لکه های قهوه ای روی برگ ها ظاهر می شوند.

مخلوطی از سولفات مس و کربنات آمونیوم برای استروژن سازی خاک و برای کشت گل و گیاهان زینتی استفاده می شود تا از جوانی گیاهان جوان جلوگیری شود. از آن برای تهیه مخلوط بوردو با کود استفاده می شود ، که برای درمان برگ و بذر و همچنین برای درمان بیماری های قارچی روی انگور ، هندوانه و آجیل استفاده می شود.

+ نوشته شده در 1399/3/13ساعت 4:14 توسط پالایش کود | | تعداد بازدید : 34

زعفران را چگونه میکارند؟

کشت زعفران در گلخانه
گیاه زعفران یکی از کم دردسرترین گیاهان برای کشت است . زیرا میتوان به راحتی در گلخانه و حتی حیاط خانگی این گیاه را پرورش داد و حتی کسب درآمدی از این راه بدست آورد. کشت گیاه زعفران در ایران به سه هزار سال قبل مربوط می شود و احتمالا از دوره ماد ها در ایران زعفران پرورش شده است.
کشت زعفران در زمین و گلخانه
شرایط کشت زعفران
آب و هوای مناسب برای کشت زعفران جالب است زیرا این گیاه در مناطق نیمه گرمسیری پرورش می یابد و در برابر گرما و سرما استقامت خیلی خوبی دارد. گیاه زعفران در شرایطی که زمستان ملایم و تابستان گرم و خشک دارد کشت می شود. این گیاه در اکثر نقاط کشور رشد خوبی دارد ولی کیفیت زعفران یکسان نیست برای مثال زعفران همدان و غرب کشور کیفیت بیشتری در مقابل به مناطق دیگر دارند. رشد زعفران از مهرماه آغاز می شود و تا اردیبهشت ادامه پیدا میکند و در این ماه به خواب بهاری رفته پس در دوره خواب نباید آبیاری کرد زیرا سبب شکستن خواب گیاه شده و چرخه رشدی زعفران دچار مشکل می شود.
دمای مناسب برای کشت زعفران
زعفران در نقاطی که بیشتر دمای سی و پنج تا چهل درجه سانتیگراد و ارتفاع بین هزار و سیصد تا دو هزار متر از سطح دریا رشد خوبی دارد. زمان مناسب کاشت زعفران خرداد تا شهریور ماه است.
مراحل کشت:
۱- آماده سازی زمین
خاک مناسب برای زعفران خاک لومی شنی است، این خاک محیط کشت مناسب را برای زعفران ایجاد می کند و رطوبت را برای پیاز گیاه نگه می دارد .
۲- پیاز زعفران
پیاز باید سالم و فارغ از انواع آلودگی ها مانند کنه و قارچ باشد . پس از انتخاب پیاز مناسب باید سریع کشت شود چون پیازچه در معرض انواع آفت و بیماری ها است.
3- آبیاری زعفران
پس از کاشت پیاز اواسط مهرماه در هر سال اقدام به آبیاری می شود. که در مناطق مختلف این زمان متفاوت است. گل زعفران تحت تاثیر آبیاری اولیه و به موقع میباشد . برای اینکه در برداشت زعفران مشکلی ایجاد نشود زمین را به بخش های مختلف تقسیم بندی کرده در فواصل مشخص آبیاری را انجام میدهند. تا در دوران گلدهی بخش ها همزمان رخ ندهد.
4- حذف علف های هرز
علفهای زائد به دلیل رقابت کردن با ریشه زعفران برای بدست آوردن آب و مواد غذایی و نور آفتاب باعث کم شدن زعفران در مرحله برداشت می شوند، همین طور ممکن است در کاشت و برداشت محصول مشکلاتی ایجاد کند و میزبان بسیاری از قارچ ها و آفات باشد، در زمین کشت زعفران بعد از آبیاری دوم وجین صورت می گیرد.
5- کوددهی منظم
انجام عمل کوددهی بوسیله کود های مناسب برای رشد این گیاه بسیار می تواند به افزایش رشد و عطر و رنگ گیاه زعفران کمک کند.
6- کشت و برداشت زعفران
چینش گل زعفران وابسته به وقت آبیاری است اما اصولا در آبان آغاز گلدهی زعفران است که بیست الی سی روز طول می کشد و روزانه باید گلچینی و برداشت صورت گیرد.
منبع:
+ نوشته شده در 1399/2/28ساعت 7:06 توسط پالایش کود | | تعداد بازدید : 15

چطور محیط زیست را پاکسازی کنیم؟

چگونه از محیط زیست حفاظت کنیم
کشاورزی زیربنا و اصول برپایی یک تمدن است و روش های جدید در این بخش ضامن بقای بشر است. کشاورزی تک‌ محصولی بخش مهم غذای بشر را تامین می کند که باعث فرسایش خاک و تخریب محیط زیست ، کم شدن مقاومت و تنوع اکولوژیکی و استفاده بیش از حد از سوخت های فسیلی است. پس کشاورزان با استفاده از کود های مختلف و دانشمندان با روش های نو آوران سعی در استفاده از مدل ها و تکنیک های جایگزینی را برای تولید غذای سالم گسترش دهند
اهمیت محیط زیست
نقش انسان در حفظ محیط زیست
 1. کشاورزی بومی که براساس اکوسیستم منطقه است
در این روش کشت از قاعده و قوانین حاضر در طبیعت برای کشت مناسب در بخش کشاورزی استفاده می کند و نام این روش براساس سیستم کشاورزی بومی است . این نوآوری از کشت، تامین کننده‌ غذای ساکنین بخش و مکان خوبی برای تفریح خانوادگی و دوستانه خواهد بود.
 1. کشاورزی الگوریتمی :
استفاده از الگوریتم در بخش های مختلف دنیا قابل مشاهده است، انتخاب راه و روش و الگوی خوب کشاورزی و کشت در باغات و مزارع که محصولات مختلفی در آن کشت می شود هم در این بخش کاربرد دارد. در این تکنولوژی به کمک مدل های الگوریتمی محصولات مختلف را مشخص می کند که در یک مزرعه به چه صورتی کشت شود . این راه، به کمک الگوهای پیشنهادی مقاومت و تنوع اکولوژیکی را بالا می برد.
 1. استحصال و مهار آب باران
آب باران منبع بسیار مهمی است که با استفاده از بشکه های جمع آوری کننده آب باران در مقیاس های خرد و کلان برای استفاده های بعدی از آن در بخش های مختلف کشاورزی کمک گرفت. کانالهای وسیع با پوشش گیاهی مناسب برای جمع آوری روان آب های حاصل از بارش باران، در طراحی سیستم کشاورزی معمول است، که آب را نگه می دارند و به آبهای زیرزمینی انتقال می نماید. این تجهیزات مجهز به تپه های کوچکی برای کاهش سرعت جریان روان آب در شیب ها ، نگهداری آب و جذب آب توسط گیاهان و درختان است.
 1. باغداری و کشاورزی به کمک کودکان
برای تامین غذا در آینده نیاز به آموزش به کودکان هستیم که تحت تاثیر از تغییرات اقلیمی و تخریب اکولوژیکی هستند؛ باید به کودکان آموزش داد که با کاشت درخت و جنگل داری چگونه از طبیعت محافظت نمایند. این روزها در آمریکا، باغبانی کودک و نوجوان در مدارس، جامعه و خانه بسیار مرسوم شده است
 1. کشاورزی و باغداری به کمک قارچ ها
از روش های مرسوم استفاده از قارچ ها کمک برای مبارزه با سرطان، افسردگی و تهیه غذا است ؛ ارگانیسمهای قارچ که معمولا در زیرزمین وجود دارد ، به کمک قارچ های مفید می توان علوفه های گاوی ایجاد کرد به صورتی که باکتریهای بیماری زا قبل از رسیدن به منابع آب توسط قارچها جذب شوند. همین طور راه دیگری به اسم آفت کش قارچی برای از بین بردن و کاهش آفتها بدون استفاده از مواد شیمیایی خطرناک وجود دارد که به کمک این روش ها کشاورزی ارگانیک بیشتر از قبل مرسوم خواهد شد.
منبع:
+ نوشته شده در 1399/2/8ساعت 7:25 توسط پالایش کود | | تعداد بازدید : 16

چطور محیط زیست را پاکسازی کنیم؟

چگونه از محیط زیست حفاظت کنیم
کشاورزی زیربنا و اصول برپایی یک تمدن است و روش های جدید در این بخش ضامن بقای بشر است. کشاورزی تک‌ محصولی بخش مهم غذای بشر را تامین می کند که باعث فرسایش خاک و تخریب محیط زیست ، کم شدن مقاومت و تنوع اکولوژیکی و استفاده بیش از حد از سوخت های فسیلی است. پس کشاورزان با استفاده از کود های مختلف و دانشمندان با روش های نو آوران سعی در استفاده از مدل ها و تکنیک های جایگزینی را برای تولید غذای سالم گسترش دهند
اهمیت محیط زیست
نقش انسان در حفظ محیط زیست
 1. کشاورزی بومی که براساس اکوسیستم منطقه است
در این روش کشت از قاعده و قوانین حاضر در طبیعت برای کشت مناسب در بخش کشاورزی استفاده می کند و نام این روش براساس سیستم کشاورزی بومی است . این نوآوری از کشت، تامین کننده‌ غذای ساکنین بخش و مکان خوبی برای تفریح خانوادگی و دوستانه خواهد بود.
 1. کشاورزی الگوریتمی :
استفاده از الگوریتم در بخش های مختلف دنیا قابل مشاهده است، انتخاب راه و روش و الگوی خوب کشاورزی و کشت در باغات و مزارع که محصولات مختلفی در آن کشت می شود هم در این بخش کاربرد دارد. در این تکنولوژی به کمک مدل های الگوریتمی محصولات مختلف را مشخص می کند که در یک مزرعه به چه صورتی کشت شود . این راه، به کمک الگوهای پیشنهادی مقاومت و تنوع اکولوژیکی را بالا می برد.
 1. استحصال و مهار آب باران
آب باران منبع بسیار مهمی است که با استفاده از بشکه های جمع آوری کننده آب باران در مقیاس های خرد و کلان برای استفاده های بعدی از آن در بخش های مختلف کشاورزی کمک گرفت. کانالهای وسیع با پوشش گیاهی مناسب برای جمع آوری روان آب های حاصل از بارش باران، در طراحی سیستم کشاورزی معمول است، که آب را نگه می دارند و به آبهای زیرزمینی انتقال می نماید. این تجهیزات مجهز به تپه های کوچکی برای کاهش سرعت جریان روان آب در شیب ها ، نگهداری آب و جذب آب توسط گیاهان و درختان است.
 1. باغداری و کشاورزی به کمک کودکان
برای تامین غذا در آینده نیاز به آموزش به کودکان هستیم که تحت تاثیر از تغییرات اقلیمی و تخریب اکولوژیکی هستند؛ باید به کودکان آموزش داد که با کاشت درخت و جنگل داری چگونه از طبیعت محافظت نمایند. این روزها در آمریکا، باغبانی کودک و نوجوان در مدارس، جامعه و خانه بسیار مرسوم شده است
 1. کشاورزی و باغداری به کمک قارچ ها
از روش های مرسوم استفاده از قارچ ها کمک برای مبارزه با سرطان، افسردگی و تهیه غذا است ؛ ارگانیسمهای قارچ که معمولا در زیرزمین وجود دارد ، به کمک قارچ های مفید می توان علوفه های گاوی ایجاد کرد به صورتی که باکتریهای بیماری زا قبل از رسیدن به منابع آب توسط قارچها جذب شوند. همین طور راه دیگری به اسم آفت کش قارچی برای از بین بردن و کاهش آفتها بدون استفاده از مواد شیمیایی خطرناک وجود دارد که به کمک این روش ها کشاورزی ارگانیک بیشتر از قبل مرسوم خواهد شد.
منبع:
+ نوشته شده در 1399/2/8ساعت 7:25 توسط پالایش کود | | تعداد بازدید : 21

پرورش چای چگونه است

پرورش چای در منزل
چای گیاهی بوته ای و همواره سبز است که گلهای آن زرد-سفید که شش تا هشت گلبرگ را دارا می باشد .برگهای تازه روئیده شامل پنج درصد کافئین است . برگهای جوانتر و سبز روشن است که برای تولید چای کاربرد دارد. پشت این برگهای جوان کرکدار است. برگهای قدیمی تیره رنگ هستند. ترکیبات شیمیایی برگها هنگام رشد و نمو تغییر می کند پس سن برگ ها روی کیفیت چای اثر می گذارد.
چای اصولا در بخش هایی با صد و پنجاه سانتی متر بارندگی در سال و مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری رشد پیدا می کند . کیفیت زیاد چای هنگامی مشخص می شود که گیاه در ارتفاعات زیاد از سطح دریا کشت شود. در این بخش ها رشد به کندی صورت می گیرد و برگها طعم بهتری دارد.
چای یک گیاه اسیدی پسند است و در پی اچ حدود چهار تا پنج رشد خوبی دارد. زیرا چای نیاز زیادی به عناصر آلومینیوم و منیزیم دارد بنابراین در خاکهای اسیدی از رشد خوبی برخوردار است . گیاه چای خاک سبک و مملو از مواد آلی را می پسندد و رطوبت خاک دارای اهمیت بسیار زیادی است و همین طور نفوذپذیری خاک و زهکشی مناسب از اهمیت ویژه ای برخوردار است . بافت مناسب خاک برای رشد چای لوم شنی تا لوم است.
بوته چای در بخش های گرمسیر و مرطوب رشد مناسبی دارد پس در مناطقی که اصولا میزان گرما نزدیک 0 درجه است بارش باران سالیانه در حدود هزار و هشتصد تا دو هزار میلیمتر است رشد بسیار خوبی را دارد. این گیاه مقاوم به سرما است و اگر سرما با برف باشد می تواند تا شش درجه سرما را تحمل کند. به همین دلیل این گیاه در به راحتی گلخانه می توان تکثیر نمود.
طرز کاشت چای ترش در گلدان
طرز کاشت چای ترش در گلدان
پرورش بوته چای ترش و یا انواع چای به کمک بذر، شاخه خواباندن، قلمه زدن است و مناسبترین روش کاشتن دانه است و استفاده روش های دیگر مقرون به صرفه نیست. هنگام تخم گیری درجه حرارت و آب و هوای نواحی مختلف نقش مهمی رادارد . به عنوان مثال در کشور چین از اوایل دی ماه و در آسام آذر ماه و در سیلان فروردین ماه بهترین زمان تخم گیری است . اما در ایران زمان تخم گیری از پایان مهرماه شروع و تا اواسط آذر ماه ادامه دارد.
برای آماده کردن گلدان، ابتدا دو سوم از گلدان مناسب برای کاشت را با خاک باغچه پر کرده سپس تعدادی از بذرها را بکارید و روی آن را در حدود یک سانتیمتر با کود پوسیده بپوشانید. بعد از کاشتن بذرها گلدان را کاملا آبیاری کرده آب اضافی باید از زهکش گلدان ها خارج شود و همواره خاک باید مرطوب باشد . گلدان باید در مکانی با دما و نور مناسب قرار داشته باشد و در زمان جوانه زنی بذر، سطح خاک باید همیشه مرطوب و نه خیس باشد.

منبع :
کشت چای در گلخانه
+ نوشته شده در 1399/2/2ساعت 22:35 توسط پالایش کود | | تعداد بازدید : 22

کاشت درختان خانگی در منزل

درختان مناسب برای ویلا
درختان فقط زیبایی ندارند بلکه به کمک سایه ای که ایجاد میکنند سبب خنک شدن حیاط منزل یا زمین و باغ می شوند . درختان با ایجاد میزان سایه در باغچه سبب تعیین رشد دیگر درختان و گیاهان موجود در باغچه می شوند. و می توانند زیبایی حیاط منزل و میزان نور را تحت کنترل خود بگیرند . پس در نظر گرفتن یک درخت خوب و مناسب برای کاشت دارای اهمیت است. هر چند که کود مناسب می تواند برای رشد این درختان بسیار حائز اهمیت می باشد.
درختان خانگی
معرفی انواع درختان مناسب برای حیاط منزل
 1. خرمالو
خرمالو بهترین درخت میوه برای کاشت در باغچه است. بهترین آب و هوا برای کاشت و رشد این درخت ، آب و هوای تقریبا گرمسیری است. درخت خرمالو از جمله میوه های نیمه گرمسیری به حساب میاید درخت خرمالو به مقدار آبیاری متوسط نیاز دارد. در تابستان به دلیل گرمای زیاد نیاز به آب بیشتری دارند.
 1. زیتون تلخ
این درخت جزء درختانی است که سایه اندازه خوبی دارد. گلهای بنفش آن در فصل بهار و اردیبهشت ایجاد می شوند و جلوه ای زیبا به درخت و باغچه می دهند. زیتونهای تلخ که در فصل تابستان ایجاد می شوند تشابه زیادی به زیتون دارند اما سمی و تلخ هستند و مدت زمان طولانی یعنی تا پاییز و زمستان بر روی شاخه ها قرار می گیرد.
زیتون تلخ نیاز به رطوبت زیادی ندارد و خشکی و گرما را به خوبی تحمل می کند خاک شنی خشک و عمیق ، خاک بسیار مناسبی برای این درخت است و برای آب و هوایی خشک و نیمه خشک بسیار عالی است.
 1. کاج
این درخت بیشتر برای ایجاد فضای سبز در پارک ها و جنگل های ساخته شده به درست انسان استفاده می شود . درخت کاج نسبت به نوع خاک زیاد حساسیت نشان نمی دهد و در هر نوع خاک مانند شنی، رسی رشد خوبی دارد آبیاری درخت کاج کم است . اصولا هفته ای یکبار آبیاری برای درخت کافی است
 1. اقاقیا
درخت اقاقیا دارای شاخه های آویزان است که در فصول مختلف مثل تابستان و در فصل بهار گل هایی به رنگ صورتی و سفید، ایجاد می کند . درخت اقاقیا به خشکی هوا ، آلودگی خاک و شوری آب بسیار مقاوم است و مناسبترین گیاه برای ایجاد سایه در حیاط است .
 1. سرو
درخت سرو جزء درختان همیشه سبز و زینتی است که به آبیاری کمی احتیاج دارد. و تا میزان بسیار زیادی به خشکی آب و هوا مقاوم است . خاک شنی و رسی برای رشد درخت سرو بسیار عالی است. در آب و هوای خشک و نیمه خشک مقاومت خوبی دارد و میزان کمی کود سوپر فسفات ساده برای این درخت کافی است، سرمای هوا را تا پانزده درجه زیر صفر تحمل می کند. نیاز به نور زیادی دارد و کاشت این درخت سبب کاهش فرسایش خاک می شود.

منبع :
+ نوشته شده در 1399/1/6ساعت 23:20 توسط پالایش کود | | تعداد بازدید : 18

سرعت کم کشورها در رشد کیفیت محصولات

آمار برداری از مزارع
روش های به صرفه جمع آوری اطلاعات و داده، امری مهم برای پیشرفت نظام های کشاورزی در قاره آسیا است. سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد FAO با در نظر گرفتن اهمیت دسترسی به اطلاعات مهم کشاورزی برای پیشرفت توسعه پایدار، از کشورهای قاره آسیا درخواست کرد تا فرآیند اصلاح و بهینه سازی روش های جمع آوری اطلاعات و داده بخش کشاورزی را سرعت بخشد.
با این روش زمینه برنامه ریزی دقیق تر و بهتر برای بخشهای کود دهی مزارع از بوسیله و یا دامداری، شیلات و جنگل داری را توسعه پیدا خواهد کرد ؛ در صورتی که توان تولیدی و ظرفیت در هر کشور برای تحلیل و بررسی آمارهای کشاورزی با یکدیگر تفاوت دارد و این اختلاف در هیچ یک از کشورها به اندازه کشورهای قاره آسیا نیست.
سرعت کم کشورها در بهتر کردن وضعیت روش های سنجش و بررسی اطلاعات و داده و استفاده از شیوه های جدید ، ارتباط بسیاری با عملکرد کم سرعت این کشورها در راستای انجام و رسیدن به توسعه پایدار دارد. عدم انجام سنجش و بررسی شاخصهای توسعه پایدار یکی از مهمترین علل در ناتوانی کشورها برای دیدن وضعیت و مقدار پیشرفت در رسیدن به توسعه پایدار است.
سازمان جهانی فائو و کیفیت محصولات کشاورزی
فناوری اطلاعات IT برای آمارگیری محصولات زراعی و کشاورزی
فائو جدیداً از طرح نوین خود برای کمک به کشورهای آسیایی عضو در دسترسی به فناوریهای کم هزینه برای تولید آمارهای زراعی و کشاورزی پرده برداری کرده است . زیرا بانک توسعه کشاورزی آسیا و فائو به تدوین و بررسی دورههای رایگان آنلاین و همین طور نشر دستورالعمل‌ و قوانینی برای جمع آوری اطلاعات و داده با استفاده از فناوری اطلاعات انجام داده است . همین طور کود سولفات پتاسیم به کمک شراکت با بانک توسعه کشاورزی آسیا و شرکت های فناوری قاره آسیا به کشورهای این قاره در استفاده از دادههای ماهوارهای و عکس های هوایی برای بدست آوردن آمارهای کشاورزی کمک میکند.
این منابع نوین اطلاعات و دادهها قسمتی از چیزی است که داده های کشاورزی بزرگ نامیده می‌شود. پیشرفت این قسمت اصولا به کمک بخش خصوصی و شرکت های خصوصی انجام می شود. شراکت با قسمت خصوصی این پیشامد را برای کشاورزان آماده می کند تا در این بخش فناوری و اکتشاف داشته باشند . این منبع نوین دادهها و اطلاعات می تواند به دولتها کمک میکند تا روش های تولید آمارهای رسمی را تغییر دهند.
سازمان فائو، به عنوان یکی از سازمان های پیشروی سازمان ملل متحد در بخش توسعه کشاورزی و تأمین امنیت غذایی و دارویی ، اصولا از روش های نوین برای توسعه و پیشرفت سیستم های یکپارچه آمارگیری کشاورزی، بهتر کردن کیفیت و کمیت داده ها، تولید و پخش کردن داده ها در مقیاس کوچک و بزرگ و همین طور تولید کم هزینه آمارهای زراعی و کشاورزی ، دامداری و شیلات و آبخیزداری حمایت می کند.

منبع :
+ نوشته شده در 1399/1/3ساعت 17:03 توسط پالایش کود | | تعداد بازدید : 22